Marka Tarihi

h1-justmarried

NEREİDES Markasının Tarihçesi

Nereides hikayesi Belçika’da Güzel Sanatlar Akademisinde Pascale ve Enzo ’nun yaşamış olduğu yıldırım aşkıyla başlıyor. Pascale , 3 kuşak sanatçı bir aileden gelirken; Enzo ise italyan kökenli ve kalabalık olan anti-konformist bir aileden gelmekte. 70’lerin ortasında bu farklı iki dünyanın yollarının kesişip evlenmeleriyle başlıyor.

Cote d’Azur’a doğru yola çıkıyorlar kendi hikayelerini hedefleriyle birleştirmek üzere. Güzel ve doğru konumda bulunan ilk butiklerini açıyorlar . Titizlikle yerleştirdikleri butiklerinde şiirsel, duygu yüklü, hikayesi olan romantik takıları tutkuyla tasarlamaya başlıyorlar. Böylece 14 Nisan 1980’de ilk Les Néréides butiği Nice’te açılmış oluyor.

h2-family-1

h3-beginning

h4-earrings

İlham Kaynakları

Les Néréides Paris markasının yaratıcı dünyası ilhamını yaptıkları seyahatlerden alıyor.Koleksiyoncu ve mücevher tutkunular.Dünyayı karış karış meraklı gözlerle gezerken her gidiş-gelişlerinin sonunda sanatsal bir hazine ile geri dönen tasarımcılar edindikleri donanımlardan , biriktirdiklerinden aldıkları ilhamla tasarımlarına hayat veriyorlar. İlham kaynakları arasında esi bebekler, gece lambaları, heykelcikler,vintage takılar, tablolar, biblolar vb.daha birçok şey yer almakta.

Bana ¨Denizkızı¨ çiz

Yunan Mitolojisinde “Les Néréides” Néree’nin kızı yani denizin en yaşlı adamının ve deniz Tanrısı. Pascale’ın büyükbabası tarafından seçilen öncü bir isim. 50 olduğu zaman kendini yeniden yenileme gücü olan anlamı taşımakta.

h5-waxmold

h6-illustration

Néréides Tasarımları

Les Néréides ekibi detaycı sanat anlayışlarını her tasarmılarında geliştirmeye devam ediyorlar.Çizgilerinde netlik, renk uyumu, malzeme seçimi oldukça titiz bir çalışmanın meyvesi. Hep farklı , özgün tasarım kaygısıyla Les Nereides her alanda uzman olan birimler ile çalışıyor. İşlemeler ve ipek konusunda Hindistan , boyutlanmış taşlar için Çin, gümüş, yarı değerli taşlar ve yaldızlı gümüş için Tayland , ahşap ve sedef için ise Filipinler…
Aksesuarlar atölyelerde el işçiliği ve el boyaması ile üretiliyor. Her bir parça tek bir eser. Geleneksel ile moderni birleştirmek Nereides’in her zaman hedefi.